Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Najświętszej Trójcy
26 maja 2024 r. 

 1. W dzisiejszej uroczystości w sposób szczególny chcemy oddać cześć tajemnicy Boga w Trójcy Świętej Jedynego. Ta Uroczystość jest Patronalnym Świętem Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej. Otoczmy naszą modlitwą Siostry Zakonne.
 2. W czwartek jest Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w tym dniu o 8.00, 10.00, bezpośrednio po procesji i o 18.00, w Górznej o 9.30. Prosimy o przygotowanie ołtarzy oraz udekorowanie domów. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów, dzieci I Komunijne i rocznicowe prosimy o uczestniczenie w strojach liturgicznych. Procesja wyruszy z kościoła pw. Św. Michała po Mszy św. o 11.00, czyli ok. 11.45 ul. Poznańską, Wojska Polskiego i wokół naszego kościoła. Zakończenie procesji błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, a następnie Msza św. Po Bożym Ciele w oktawie procesja wokół kościoła po nabożeństwie. Pod chórem jest przygotowany karton, do którego można wkładać z naszych ogródków i domów płatki kwiatów do sypania. Dzisiaj po Mszy św. o 11.30 w kościele odbędzie spotkanie dotyczące organizacji procesji. Serdecznie zapraszamy.
 3. Biskup Zbigniew udzielił wszystkim Wiernym Diecezji dyspensy od obowiązku zachowania w najbliższy piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia.
 4. W tym tygodniu w środę jest wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, w piątek święto Nawiedzenia NMP, w sobotę wspomnienie św. Justyna.
 5. Do piątku zapraszamy na nabożeństwa maryjne, a od soboty na nabożeństwa z Litanią do Najśw. Serca PJ na 17.30.
 6. W sobotę 15 czerwca organizujemy wyjazd autokarem na Diecezjalny Dzień Dziecka do Skrzatusza. Koszt 15 zł. Zapisy u katechetów.
 7. Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafialne i na seminarium. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszki na cele remontowe – 1.780 zł.
 8. Dzisiaj po Mszach św. można nabyć ciasto przygotowane przez ministrantów i ich rodziców oraz złożyć ofiarę na wakacyjny wyjazd formacyjny dla nich. Bóg zapłać.
 9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Wojska Polskiego 37 i tym, którzy pomagali. W najbliższy piątek na 18.30 prosimy mieszkańców ul. Wojska Polskiego 35 i innych chętnych.
 10. Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia z darem modlitwy. Chorym życzymy zdrowia. Wszystkim życzymy: niech błogosławieństwo Trójjedynego Boga wspomoże nas w postępowaniu według danej nam łaski wiary.
 11. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego i czasopisma Różaniec (10 zł).

KRONIKA ŻAŁOBNA. W ostatnim czasie do wieczności odszedł: śp. Tomasz Ciołek (ur. 1984 r.). Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

 

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
19 maja 2024 r. 

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Św. Pozostał tydzień do Niedzieli Trójcy Św. do spełnienia przykazania kościelnego o Komunii św. wielkanocnej. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty.
 2. Dzisiaj jest uroczystość Rocznicy I Komunii św. w kościele filialnym o 10.00 i parafialnym o 11.30. Wszyscy dziękujemy Bogu za dar Eucharystii.
 3. W poniedziałek przypada Święto NMP Matki Kościoła, w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych.
 4. W maju zapraszamy na nabożeństwa maryjne na godz. 17.30, w Górznej na 18.00, a w środę i niedzielę kwadrans przed Mszą św.
 5. Rada Stanowa Rycerzy Kolumba w Polsce co roku rozdziela nagrody: Wiara przez uczynki w czterech kategoriach: Wiara, Rodzina, Społeczność i Życie. Nasza Rada otrzymała nagrodę w kategorii Społeczność za okazywaną pomoc i wszelkie dobre czyny dla lokalnej społeczności. Za aktywny rozwój Rada otrzymała również baner z wizerunkiem Założyciela – ks. Michaela McGivney’a. Dziękujemy za zaangażowanie.
 6. W sobotę 15 czerwca organizujemy wyjazd autokarem na Diecezjalny Dzień Dziecka do Skrzatusza. Koszt 15 zł. Zapisy u katechetów.
 7. W sobotę w koszalińskiej katedrze odbędą się Święcenia prezbiteratu. Polecamy modlitwie parafian diakonów przygotowujących się do święceń.
 8. Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafialne i na seminarium duchowne. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj po Mszy św. do puszki na parafialne cele remontowe.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. będzie można nabyć ciasto upieczone przez rodziców ministrantów oraz złożyć ofiary do puszki na dofinansowanie wakacyjnego formacyjnego wyjazdu ministrantów.
 10. Za posprzątanie kościoła dziękujemy młodzieży, która w piątek przyjęła Sakrament Bierzmowania oraz ich rodzinom. W najbliższy piątek na 18.30 prosimy mieszkańców ul. Wojska Polskiego 37 i innych chętnych.
 11. Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia z darem modlitwy. Wszystkim życzymy wszelkich potrzebnych łask od Boga.
 12. W Gościu Niedzielnym (10 zł) m.in. Pier Giorgio Frassati i jego Towarzystwo Ciemnych Typów, a także: Dlaczego Sejm nie chciał debatować nad ochroną chrześcijan; Jak wiara religijna wpływa na nasze zdrowie.

KRONIKA ŻAŁOBNA. W ostatnim czasie do wieczności odszedł: śp. Mariusz Skotnicki (ur. 1976 r., pogrzeb w piątek o 13.00). Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

 

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
12 maja 2024 r. 

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość I Komunii św. o 11.00. Od poniedziałku do czwartku zapraszamy dzieci i ich rodziny na tzw. biały tydzień. W przyszłą niedzielę Rocznica I Komunii św. w kościele filialnym o 10.00 i parafialnym o 11.30. Próba w poniedziałek o 15.00. Spowiedź w czwartek od 17.00.
 2. W piątek podczas Mszy św. o 18.00 młodzież przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk Biskupa Edwarda Dajczaka. Przychodzimy na 17.30 na nabożeństwo. Na ten dzień zostaje udzielona dyspensa od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 3. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Za tydzień Zesłanie Ducha Świętego. W piątek rozpoczęliśmy Nowennę przed tą Uroczystością. Pozostały jeszcze dwa tygodnie do Niedzieli Trójcy Św. do spełnienia przykazania kościelnego o Komunii św. wielkanocnej.
 4. W maju zapraszamy na nabożeństwa maryjne na godz. 17.30, w Górznej na 18.00, a w środę i niedzielę kwadrans przed Mszą św.
 5. W poniedziałek na godz. 20.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie do naszego kościoła. O 20.30 wyruszymy w procesji do kościoła pw. Św. Michała.
 6. We wtorek jest święto św. Macieja, w czwartek św. Andrzeja Boboli.
 7. W sobotę jest Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Skrzatusza – wyjazd autokarem przy Orle (o 9.00, powrót ok. 16.00). Zapisy w zakrystii, 15 zł.
 8. Zapraszamy do udziału w sobotę w rajdzie organizowanym przez UGiM oraz naszą parafię: trasą rowerową (zbiórka o 8.00 przy Hali) i kajakową (start o 7.45 parking w Trzebieszkach). O 11.00 będzie sprawowana Msza św. przy „Kamieniu Papieskim”. Informacje o zapisach na stronie Urzędu i na FB (tel. 692491335).
 9. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w czwartek (16.00-17.00). Dodatkowy termin można uzgodnić telefonicznie (67 266 2730).
 10. W sobotę 15 czerwca organizujemy wyjazd autokarem na Diecezjalny Dzień Dziecka do Skrzatusza. Koszt 15 zł. Zapisy u katechetów.
 11. Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafialne i na seminarium duchowne. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie kościoła na niedzielną liturgię. Dziękujemy za wszelkie zaangażowanie rodzicom, katechetom, wychowawcom, wszystkim nauczycielom za ich ofiarną posługę. Za aktywny udział w liturgii dziękujemy siostrze Felicjanie, panu organiście, scholi, szafarzom Komunii świętej. Dziękujemy za ofiarną pomoc w pracach przy plebanii i kościele braciom Rycerzom Kolumba i członkom Rady Parafialnej. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiary do puszki na cele remontowe. W czwartek na 19.00 prosimy Bierzmowanych z rodzinami o posprzątanie kościoła.
 12. Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia z darem modlitwy. Wszystkim – a zwłaszcza dzieciom I Komunijnym i ich rodzinom – życzymy wszelkich potrzebnych łask od Boga.
 13. W Gościu Niedzielnym (10 zł) m.in. artykuł demaskujący przekłamania i mity pojawiające się w związku z objawieniami w Fatimie.

KRONIKA ŻAŁOBNA. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: śp. Zbigniew Pietrzak (ur. 1939 r.) i Sabina Wrzeszcz-Białecka (1964). Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Ogłoszenia duszpasterskie na Szóstą Niedzielę Wielkanocy
5 maja 2024 r. 

 1. W poniedziałek jest święto św. Filipa i Jakuba, w środę uroczystość św. Stanisława, w przyszłą niedzielę Wniebowstąpienie Pańskie.
 2. W maju zapraszamy na nabożeństwa ku czci NMP ze śpiewem Litanii Loretańskiej na 17.30. W Górznej nabożeństwo kwadrans przed Mszą św., w pozostałe dni o 18.00.
 3. Uroczystość I Komunii św. będzie w sobotę o 13.00 dla dzieci z SOSW (Spowiedź w piątek o 16.00) oraz w niedzielę o 11.00 dla SP2 (za tydzień nie będzie Mszy w  niedzielę o 11.30).
 4. W sobotę dnia 11 maja Kancelaria Parafialna będzie czynna wyjątkowo od godz. 9.15 do 9.55 (o godz. 10.00 w kościele jest odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dla dzieci z klas III i Spowiedź święta przed I Komunią Świętą).
 5. Próby przed I Komunią świętą w kościele odbędą się we wtorek i środę o 16.00. W sobotę dzieci odświętnie ubrane i ze świecami przychodzą do kościoła na 10.00 na nabożeństwo z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. Po nabożeństwie Spowiedź dla dzieci i ich rodzin. Sprzątanie kościoła w środę po Mszy św. wieczornej o 18.40.
 6. Młodzież, która 17 maja przyjmie Sakrament Bierzmowania ma Spowiedź św. w sobotę od 17.30 podczas nabożeństwa maryjnego, o 18.00 Msza św., po Mszy św. spotkanie w kościele.
 7. Zapraszamy do udziału w sobotę dnia 18 maja w rajdzie organizowanym przez UGiM oraz naszą parafię: trasą rowerową (zbiórka o 8.00 przy Hali) i kajakową (start o 7.45 parking w Trzebieszkach). O 11.00 będzie sprawowana Msza św. przy „Kamieniu Papieskim”. Informacje o zapisach na stronie Urzędu i na FB (tel. 692491335).
 8. W sobotę 18 maja jest Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Skrzatusza – wyjazd autokarem przy Orle (o 9.00, powrót ok. 16.00). Zapisy w zakrystii, 15 zł.
 9. Dnia 15 czerwca organizujemy wyjazd autokarem na Diecezjalny Dzień Dziecka do Skrzatusza. Zapisy u katechetów (15 zł).
 10. Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafialne i na seminarium duchowne. Dziękujemy tym, którzy sprzątali kościół w czwartek.
 11. Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia z darem modlitwy. Wszystkim życzymy zdrowia i wszelkich potrzebnych łask od Boga.
 12. W Gościu Niedzielnym (10 zł) m.in. o naszych świętych – filarach polskiej maryjności;  o coraz powszechniejszej praktyce codziennej, a nawet całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu; o tym, jak zmieniała się polska flaga i nasze narodowe barwy.

 

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość NMP Królowej Polski
3 maja 2024 r.
 

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Odpustową w naszym kościele parafialnym pw. NMP Królowej Polski. Suma Odpustowa o godz. 11.30. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w dzisiejszej Uroczystości. Dziękujemy ks. Marcinowi Górskiemu, wikariuszowi parafii pw. Matki Bożej od Wykupu Niewolników w Okonku za sprawowanie Mszy św. w intencji naszej Parafii oraz za wygłoszenie słowa Bożego. Dziękujemy ks. Ryszardowi Czarneckiemu, dziękujemy Księżom z dekanatu. Księża dekanatu mają dzisiaj niedzielny porządek Mszy św., dzisiaj jest też uroczystość odpustowa w kościołach filialnym parafii Lotyń i Lędyczek. Dlatego przyjadą dopiero po Mszach świętych. Dziękujemy panom Szafarzom, siostrom zakonnym, p. Organiście, lektorom, ministrantom, scholi młodzieżowej, harcerzom, osobom niosącym feretrony i sztandary, wszystkim obecnym na dzisiejszej liturgii, mieszkańcom Jastrowia, Górznej i przybyłym Gościom. Bóg zapłać.
 2. Dzisiaj na godz. 21.00 na Plac św. Jana Pawła II Rycerze Kolumba zapraszają do włączenia się w modlitwę różańcową i Apel Jasnogórski w intencji obrony życia ludzkiego. Na tę modlitwę możemy przynieść świecę lub lampion, aby płomień symbolizował rozpoczęte życie ludzkie pod sercami matek.
 3. W maju oddajemy cześć Maryi, Matce Bożej, śpiewając Litanię Loretańską. Nabożeństwa majowe codziennie o 17.30. W Górznej nabożeństwo kwadrans przed Mszą św., w pozostałe dni o 18.00.
 4. Młodzież, która 17 maja przyjmie Sakrament Bierzmowania ma spotkanie w sobotę 11 maja.
 5. Zapraszamy do udziału w sobotę dnia 18 maja w rajdzie organizowanym przez UGiM oraz naszą parafię: trasą rowerową (start 8.30 przy Hali) i kajakową (start 7.45 parking w Trzebieszkach). O godz. 11.00 będzie sprawowana Msza św. przy „Kamieniu Papieskim”. Informacje o zapisach na stronie Urzędu i na FB (tel. 692491335).
 6. W sobotę 18 maja jest Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Skrzatusza – wyjazd autokarem przy Orle (o 9.00, powrót ok. 16.00). Zapisy w zakrystii, 15 zł.
 7. Dnia 15 czerwca organizujemy wyjazd autokarem na Diecezjalny Dzień Dziecka do Skrzatusza. Zapisy u katechetów (15 zł).
 8. W Gościu Niedzielnym (10 zł) m.in. o naszych świętych – filarach polskiej maryjności; o coraz powszechniejszej praktyce codziennej, a nawet całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu; o tym, jak zmieniała się polska flaga i nasze narodowe barwy.
 9. Bóg zapłać za troskę o kościół, za składane ofiary na cele parafialne i na seminarium.

 

Ogłoszenia duszpasterskie na Piątą Niedzielę Wielkanocy
28 kwietnia 2024 r. 

 1. Dziś na Szóste Otwarcie Sezonu Motocyklowego jest sprawowana Msza św. o godz. 11.30. Druga część uroczystości na polu piknikowym.
 2. W piątek w Uroczystość NMP Królowej Polski przeżywać będziemy odpust w naszej parafii. Suma odpustowa będzie sprawowana o 11.30 przez ks. Marcina Górskiego, wikariusza parafii z Okonka. Msze św. w tym dniu o 8.00, 10.00, 11.30 i 18.00. Przed każdą Mszą św. okazja do Spowiedzi św.
 3. W tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi św. w czwartek i piątek od 17.00 z adoracją Najśw. Sakramentu (w Górznej w piątek od 9.45). Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy: w sobotę ks. Wojciech, a ks. Stanisław po uzgodnieniu terminu telefonicznie. W sobotę o 8.00 Msza św. i zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 4. W poniedziałek jest wspomnienie św. Katarzyny Sieneńskiej, w czwartek św. Atanazego, w sobotę św. Floriana – patrona strażaków.
 5. W maju zapraszamy na nabożeństwa ku czci NMP ze śpiewem Litanii Loretańskiej na 17.30. W Górznej nabożeństwo kwadrans przed Mszą św., w pozostałe dni o 18.00.
 6. Uroczystość I Komunii św. będzie w sobotę 11 maja o 13.00 dla dzieci z SOSW oraz w niedzielę 12 maja dla SP2 o 11.00 (nie będzie Mszy o 11.30).
 7. Próba dla klas IV przed rocznicą we wtorek o 16.00.
 8. Młodzież, która 17 maja przyjmie Sakrament Bierzmowania ma spotkanie w sobotę 11 maja. Od godz. 17.30 Spowiedź święta. O godz. 18.00 Msza św. Po Mszy św. spotkanie w kościele.
 9. Spotkanie scholi dziecięcej w każdą niedzielę o godz. 11.00 w kościele.
 10. W sobotę 18 maja jest Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Skrzatusza – wyjazd autokarem przy Orle organizuje parafia pw. św. Michała (zapisy także u nas w zakrystii, 15 zł).
 11. Dziękujemy za przekazywanie 1,5% podatku na Caritas Diecezji (KRS 0000274950) oraz na Fundację Polskiej Rady Rycerzy Kolumba (KRS 0000384663).
 12. Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafialne i na seminarium duchowne. Dziękujemy tym, którzy sprzątali kościół w sobotę. W najbliższy czwartek na 8.30 prosimy o posprzątanie kościoła mieszkańców Wojska Polskiego 39 oraz innych chętnych.
 13. Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia z darem modlitwy. Wszystkim życzymy zdrowia i wszelkich potrzebnych łask od Boga.
 14. W Gościu Niedzielnym (10 zł) m.in. rozmowa z rodzicami Heleny Kmieć, świeckiej misjonarki zamordowanej 7 lat temu w Boliwii, a także wywiad z kard. Giovannim Battistą Re o św. Janie Pawle II.

 

Ogłoszenia duszpasterskie na Czwartą Niedzielę Wielkanocy
21 kwietnia 2024 r. 

 1. Dzisiaj jest Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczynająca 61. Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszamy rodziców dzieci klas IV na spotkanie w ramach przygotowania do Rocznicy I Komunii św.
 3. W środę po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci kl. III.
 4. Próby przed I Komunią świętą w kościele dla uczniów kl. III odbędą się w środę i czwartek o 16.00. Próba dla klas IV przed rocznicą we wtorek o 16.00.
 5. Młodzież, która 17 maja przyjmie Sakrament Bierzmowania ma spotkanie w sobotę po Mszy św. wieczornej, a dzisiaj ze swoimi rodzinami będzie uczestniczyć w nabożeństwie nałożenia krzyży podczas Mszy św. o 10.00.
 6. We wtorek przypada Uroczystość św. Wojciecha – to dzień imienin ks. Wojciecha. W czwartek jest święto św. Marka.
 7. W czwartek adoracją Najświętszego Sakramentu i Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się spotkanie Katechetów naszego dekanatu.
 8. W przyszłą niedzielę na Szóste Otwarcie Sezonu Motocyklowego będzie sprawowana Msza św. o godz. 11.30. Druga część uroczystości na polu piknikowym.
 9. Spotkanie scholi dziecięcej w każdą niedzielę o godz. 11.00 w kościele.
 10. Modlitwie parafian powierzamy naszych Pielgrzymów, którzy wyjechali do Wilna, Gietrzwałdu, Świętej Lipki, Trok i Sokółki.
 11. Dziękujemy za przekazywanie 1,5% podatku na Caritas Diecezji (KRS 0000274950) oraz na Fundację Polskiej Rady Rycerzy Kolumba (KRS 0000384663).
 12. Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafialne i na seminarium duchowne. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszki na parafialne cele remontowe w kwocie 1.270 zł. Dziękujemy tym, którzy sprzątali kościół w sobotę. W najbliższy piątek na 18.30 prosimy o posprzątanie kościoła mieszkańców Wojska Polskiego 41 oraz innych chętnych.
 13. Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia z darem modlitwy. Chorym życzymy zdrowia i wszelkich potrzebnych łask od Boga, nadziei od Zmartwychwstałego Chrystusa.
 14. W Gościu Niedzielnym (10 zł) możemy przeczytać m.in. o ogłoszonej – przez watykańską Dykasterię Nauki Wiary – deklaracji o godności człowieka: Dignitas infinita („Nieskończona godność”).

 

Ogłoszenia duszpasterskie na Trzecią Niedzielę Wielkanocy
14 kwietnia 2024 r. 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy XVI  Tydzień Biblijny, którego tematem przewodnim jest: „Powołani do wspólnoty – KOMUNII z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Celem tego tygodnia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Tegoroczne obchody rozpoczyna Ósme Narodowe Czytanie Pisma Świętego, a hasłem są słowa z Dz 2, 42: Trwali w nauce Apostołów i we wspólnocie.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży wszystkich roczników, która przygotowuje się do Bierzmowania.
 3. Przygotowania dla dzieci do I Komunii św. w kościele w środę i czwartek o 16.00.
 4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszamy rodziców dzieci klas IV na spotkanie w ramach przygotowania do Rocznicy I Komunii św.
 5. Młodzież, która 17 maja przyjmie Sakrament Bierzmowania ma spotkanie w sobotę po Mszy św. wieczornej, a w przyszłą niedzielę ze swoimi rodzinami będzie uczestniczyć w nabożeństwie nałożenia krzyży podczas Mszy św. o 10.00.
 6. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczynająca Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego.
 7. Spotkanie scholi dziecięcej w niedzielę o godz. 11.00 w kościele.
 8. Modlitwie parafian powierzamy Pielgrzymów udających się z naszej parafii do Wilna, Gietrzwałdu, Świętej Lipki, Trok i Sokółki.
 9. Informacja w sprawie Pielgrzymki do Ziemi Świętej, organizowana przez ks. Proboszcza parafii Pniewo, znajduje się w gablocie (nr telefonu 672660978).
 10. Dziękujemy za przekazywanie 1,5% podatku na Caritas Diecezji (KRS 0000274950) oraz na Fundację Polskiej Rady Rycerzy Kolumba (KRS 0000384663).
  Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj po Mszy św. do puszki na parafialne cele remontowe. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele charytatywne w kwocie 1.140 zł.
 11. Dziękujemy mieszkańcom ul. Wojska Polskiego 45 oraz tym, którzy sprzątali kościół w piątek. W najbliższy piątek o 18.30 prosimy o posprzątanie kościoła mieszkańców Wojska Polskiego 43 oraz innych chętnych.
 12. Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia z darem modlitwy. Chorym życzymy zdrowia i wszelkich potrzebnych łask od Boga, nadziei od Zmartwychwstałego Chrystusa.
 13. W Gościu Niedzielnym (10 zł) polecamy m.in. artykuły o przyjęciu chrześcijaństwa przez Polskę, związane z piątą rocznicą ustanowienia przez Sejm RP Narodowego Święta Chrztu Polski oraz Jak czytać Pismo Święte. 

KRONIKA ŻAŁOBNA. W ostatnim tygodniu do wieczności odszedł: śp. Jan Ługowski (ur. 1958 r.). Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…