Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na 25. Niedzielę Zwykłą
24 września 2023 r. 

 1. W środę przypada wspomnienie św. Wincentego a Paulo, w czwartek św. Wacława, w piątek Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w sobotę św. Hieronima.
 2. Dzisiaj w naszym dekanacie przypada Uroczystość Odpustowa w kościele pw. Matki Bożej od Wykupu Niewolników w Okonku (suma o 11.00), w przyszłą niedzielę Odpust w kościele pw. św. Michała Archanioła (suma o 12.30).
 3. PARAFIADA św. Michała z okazji 110 rocznicy powstania kościoła odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o 12.30 na placu za plebanią w sąsiedniej parafii.
 4. Modlitwie parafian powierzamy Pielgrzymów udających się z naszej parafii do Wenecji, Padwy, Watykanu, Rzymu, Monte Cassino, Asyżu i Werony.
 5. W czwartek o 15.00 na Placu Jana Pawła II z inicjatywy wiernych będzie odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego w ramach akcji Koronka na ulicach miast świata.
 6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie na 17.30 wszystkich, a szczególnie dzieci. Poświęcenie różańców w niedzielę 8.X. o 11.30.
 7. W Górznej różaniec w dni powszednie o 17.30, a w te dni, które jest Msza św. pół godziny przed Mszą św.
 8. Okazja do Spowiedzi św. jest przed każdą Mszą świętą.
 9. Misjonarze Św. Rodziny z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Złotowie zapraszają na Seminarium Odnowy Wiary, rozpoczęcie we wtorek o 18.30 w Złotowie.
 10. Spotkanie chętnych do scholi dziecięcej – w każdą niedzielę o 11.00 w kościele.
 11. Dziękujemy tym, którzy poprzez zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego włączyli się do akcji wspierającej Polskich Misjonarzy. Jutro o godz. 14.00 sprzęt będzie odebrany i akcja zakończona.
 12. Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafialne i na seminarium duchowne.
 13. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszki na kształcenie w diecezji i KUL w kwocie 420 zł.
 14. Dziękujemy mieszkańcom domków z ul. 1 Maja oraz tym, którzy sprzątali kościół w piątek. W najbliższy piątek na 18.30 prosimy o posprzątanie kościoła mieszkańców ul. 1 Maja 16 i innych chętnych.
 15. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, zdrowia i opieki Matki Bożej. Chorym: Bożego wsparcia i ludzkiej życzliwości.
 16. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego (10 zł) oraz Kalendarza Diecezjalnego na 2024 rok ze zdjęciami m. in. kościoła św. Michała w Jastrowiu oraz kościoła w Sypniewie (10 zł).

 

Ogłoszenia duszpasterskie na 24. Niedzielę Zwykłą
17 września 2023 r. 

 1. Dzisiaj odbywa się Pielgrzymka naszej Diecezji na Uroczystość Odpustową do Sanktuarium w Skrzatuszu – wyjazd o godz. 9.30. 
 2. Dzisiaj po Mszy św. po 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci klas III.
 3. W poniedziałek przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży, w czwartek św. Mateusza, w sobotę św. Pio z Pietrelciny.
 4. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek od godz. 17.00 z okazją do Spowiedzi świętej.
 5. Spotkanie scholi dziecięcej i chętnych do scholi – w niedzielę o 11.00 w kościele.
 6. PARAFIADA św. Michała z okazji 110 rocznicy powstania kościoła odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 12.30 na placu za plebanią w sąsiedniej parafii.
 7. Dziękujemy tym, którzy – poprzez zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, elektrośmieci (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, telefony, komputery, tablety, kable, baterie i in.) – włączają się do akcji wspierającej Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata oraz naszych rodaków, którzy pozostali na wschodzie: Ukrainie, Białorusi i Kazachstanie. Zbiórka trwa jeszcze tydzień w dni powszednie przy plebanii (ul. 1 Maja 5, w podwórku) w godzinach kancelaryjnych oraz w innym terminie uzgodnionym telefonicznie 672662730.
 8. W piątek przypada rocznica śmierci ks. Antoniego Czernuszewicza. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich naszych zmarłych.
 9. Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafialne i na seminarium duchowne.
 10. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszki na docieplenie plebanii w kwocie 1.540 zł. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na kształcenie w diecezji i KUL.
 11. Dziękujemy mieszkańcom domków z ul. Wojska Polskiego oraz tym, którzy sprzątali kościół w sobotę. W najbliższy piątek na 18.30 prosimy o posprzątanie kościoła mieszkańców domków z ul. 1 Maja i innych chętnych.
 12. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, zdrowia i opieki Matki Bożej. Chorym: Bożego wsparcia i ludzkiej życzliwości.
 13. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego (10 zł), a w nim: Wywiad z kard. Grzegorzem Rysiem (m.in. o wypowiedziach papieża Franciszka na temat Rosji); Jak bronić się przed brutalizacją języka w przestrzeni publicznej? Warto też wrócić do beatyfikacji rodziny Ulmów.

KRONIKA ŻAŁOBNA. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: śp. Józefa Cybulska (ur. 1936 r.), Bronisława Pazio (1924 r.) i Jadwiga Mikołajczyk (1964 r.). Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie….

 

Ogłoszenia duszpasterskie na 23. Niedzielę Zwykłą
10.09.2023 r.
 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania – II i III rok przygotowania.
 2. Dzisiaj o 11.30 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.
 3. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 będzie spotkanie dla rodziców dzieci klas III.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na Sanktuarium Skrzatuskie.
 5. W środę przypada wspomnienie św. Jana Chryzostoma, w czwartek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w piątek NMP Bolesnej, Pani Skrzatuskiej, w sobotę św. Korneliusza i Cypriana.
 6. Dziękujemy tym, którzy wzięli udział w Pielgrzymce Rowerowej – śladami Jana Pawła II na Wrzosy wspólnie z parafią Tarnówka. Dziękujemy Kołu Gospodyń Wiejskich w Tarnówce za przygotowanie poczęstunku dla wszystkich uczestników, Nadleśnictwu Jastrowie i Płytnica, Urzędowi GiM Jastrowie, panu Piotrowi Czepkowskiemu za użyczenie transportu i wszystkim uczestnikom.
 7. W środę zapraszamy na nabożeństwo fatimskie na godz. 20.30 do naszego kościoła, a około 21.00 wyruszy procesja do kościoła pw. św. Michała.
 8. Wyjazd młodzieży na Diecezjalny Dzień Młodych w Skrzatuszu odbędzie się w sobotę o godz. 12.00 przy Orle. Powrót około 21.30. Na niedzielny wyjazd przy naszym kościele o godz. 9.30 do Skrzatusza na uroczystości jeszcze są wolne miejsca. Zapisy w zakrystii.
 9. Spotkanie scholi dziecięcej i chętnych do scholi – w poniedziałek o 16.00 w salce.
 10. W magazynie Caritas według harmonogramu do wtorku jest wydawana żywność osobom, które zakwalifikowały się do Programu Pomocy Żywnościowej.
 11. Dziękujemy Rycerzom Kolumba za okazaną pomoc Siostrom Zakonnym przy założeniu polbruku.
 12. Zapraszamy parafian do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, elektrośmieci (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, telefony, komputery, tablety, kable, baterie i in.). Zbiórka będzie trwała dwa tygodnie w dni powszednie przy plebanii (ul. 1 Maja 5, w podwórku) w godzinach kancelaryjnych oraz w innym terminie uzgodnionym telefonicznie 672662730. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata oraz naszych rodaków, którzy pozostali na wschodzie: Ukrainie, Białorusi i Kazachstanie. Zapraszamy do włączenia się w to dzieło.
 13. Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafialne i na seminarium duchowne.
 14. Trwają prace przy dociepleniu ścian budynku plebanii. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj po Mszy św. do puszki na docieplenie plebanii.
 15. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszki na kształcenie w diecezji i KUL.
 16. Dziękujemy mieszkańcom ul. Wojska Polskiego 33 oraz tym, którzy sprzątali kościół w sobotę. W najbliższy piątek na 18.30 prosimy o posprzątanie kościoła mieszkańców domków z ul. Wojska Polskiego i innych chętnych.
 17. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, zdrowia i opieki Matki Bożej. Chorym: Bożego wsparcia i ludzkiej życzliwości.
 18. Zachęcamy do nabywania specjalnego jubileuszowego wydania Gościa Niedzielnego (10 zł) z racji 100-lecia istnienia: o beatyfikacji rodziny Ulmów, o małżeństwach w Kościele, o Kościele w domu oraz wiele innych ciekawych artykułów.

KRONIKA ŻAŁOBNA. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: śp. Janina Witkowiak (ur. 1941 r.) i Beata Lewandowska (1966 r.). Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie….

 

Ogłoszenia duszpasterskie na 22. Niedzielę Zwykłą
3.09.2023 r. 

 1. Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny. Zapraszamy na Mszę św. na 8.00. Okazja do Spowiedzi św. od 7.30. W Górznej Msza św. o 10.30 (Spowiedź od 10.15), w środę o 16.30.
 2. Dzisiaj na godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo Godziny Miłosierdzia.
 3. Msza św. po wakacjach jest sprawowana w niedzielę o 8.00, 10.00, 11.30 i 18.00, w dni powszednie o 8.00 i 18.00.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Modlić się będziemy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek z okazją do Spowiedzi św. od godz. 17.00.
 5. W piątek jest Święto Narodzenia NMP (odpust w Sypniewie, suma o 18.00). W tym dniu poświęcenie ziarna do siewu.
 6. W sobotę zapraszamy na 16. Pielgrzymkę Rowerową – śladami Jana Pawła II na Wrzosy. Zapisy w zakrystii. Wyjazd z Placu im. Jana Pawła II o godz. 9.00. Na Wrzosach będzie sprawowana Msza św. około godz. 12.00.
 7. Spotkanie dla ministrantów i kandydatów na ministrantów odbędzie się we wtorek po Mszy św. wieczornej w kościele.
 8. W niedzielę 10 września zapraszamy dzieci na Mszę św. na godz. 11.30 na poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych (zwłaszcza klasy pierwsze).
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania – II i III rok przygotowania. Obecność obowiązkowa ze względu na uaktualnienie listy kandydatów.
 10. Zachęcamy młodzież do udziału w Diecezjalnym Dniu Młodych w Skrzatuszu w sobotę 16 września (20 zł) oraz wszystkich chętnych do udziału w Uroczystości Odpustowej w Skrzatuszu w niedzielę 17 września (15 zł). Wyjazd o 9.30 przy naszym kościele. Zapisy w zakrystii.
 11. W tym tygodniu w magazynie Caritas według harmonogramu będzie wydawana żywność osobom, które zakwalifikowały się do Programu Operacyjnego Pomocy Żywnościowej.
 12. Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafialne i na seminarium duchowne.
 13. Za tydzień taca przeznaczona będzie na Sanktuarium Diecezjalne w Skrzatuszu.
 14. Już rozpoczęły się prace przy dociepleniu ścian budynku plebanii.  W przyszłą nie-dzielę będzie można złożyć ofiary do puszki na cele remontowe – docieplenie plebanii.
 15. Dziękujemy mieszkańcom ul. Wojska Polskiego 35 oraz tym, którzy sprzątali kościół w piątek. W najbliższy piątek na 18.30 prosimy o posprzątanie kościoła mieszkańców ul. Wojska Polskiego 33 i innych chętnych.
 16. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, zdrowia i opieki Matki Bożej. Chorym: Bożego wsparcia i ludzkiej życzliwości.
 17. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego (10 zł). Dzisiaj m.in. o duchowych potrzebach i oczekiwaniach młodzieży oraz o tym, jak je zaspokajać w duszpasterstwie i na szkolnych lekcjach religii.

KRONIKA ŻAŁOBNA. W ostatnim tygodniu do wieczności odszedł: śp. Marian Sulgostowski (ur. 1953 r.). Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie….

 

Ogłoszenia duszpasterskie na Dwudziestą Pierwszą Niedzielę Zwykłą
27 sierpnia 2023 r. 

 1. W poniedziałek jest wspomnienie św. Augustyna, we wtorek Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 2. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek (ks. Stanisław) i w sobotę (ks. Wojciech). W sobotę po Mszy św. o 8.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 3. Spotkanie organizacyjne dla osób, które zapisały się na pielgrzymką parafialną do Włoch odbędzie się w środę o godz. 19.30 w naszym kościele
 4. W sobotę zapraszamy na Dożynki Gminne do Górznej. Msza św. dziękczynna za zebrane plony ziemi zostanie odprawiona o godz. 14.30 w kościele filialnym, a po Mszy św. druga część uroczystości w parku przy boisku sportowym.
 5. W piątek przypada 84. rocznica wybuchu II wojny światowej. Módlmy się o pokój na całym świecie.
 6. Wakacje zbliżają się do końca. Dzieci i młodzież rozpoczną 4 września nowy rok szkolny. Do skorzystania ze Spowiedzi św. zapraszamy w czwartek od 18.00 i piątek od 17.00, w Górznej w piątek od 16.00.
 7. Od 1 września Msza św. w dni powszednie będzie sprawowana o godz. 8.00 i 18.00 (do czwartku o 19.00), a w niedzielę będzie Msza św. także o godz. 10.00.
 8. W przyszłą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo Godziny Miłosierdzia na 15.00.
 9. Już jest nowa księga intencji na rok 2024. Można więc już zamawiać Msze święte.
 10. W sobotę 9 września zachęcamy do udziału w Rajdzie Rowerowym szlakiem Jana Pawła II na Wrzosy.  Rozpoczęcie przy kościele o godz. 9.00. Msza św. około godz. 12.00 przy „Kamieniu Papieskim”. Zapisy w zakrystii.
 11. Zachęcamy młodzież do udziału w Diecezjalnym Dniu Młodych w Skrzatuszu w sobotę 16 września oraz wszystkich chętnych do udziału w Uroczystości Odpustowej w Skrzatuszu w niedzielę 17 września (15 zł). Zapisy w zakrystii.
 12. Bóg zapłać za składane ofiary na cele parafialne i na seminarium duchowne. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszki na cele charytatywne: 800 zł.
 13. Dziękujemy mieszkańcom ul. Wojska Polskiego 37 oraz tym, którzy sprzątali kościół w piątek. W najbliższy piątek na 19.30 prosimy o posprzątanie kościoła mieszkańców ul. Wojska Polskiego 35 i innych chętnych.
 14. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, zdrowia i opieki Matki Bożej. Chorym: Bożego wsparcia i ludzkiej życzliwości.
 15. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego (10 zł). Dzisiaj m.in.: O znaczeniu duchowości w procesie wyprowadzania ludzi z uzależnień; Polecamy także osobiste świadectwa dziennikarzy tygodnika o tym, jakie znaczenie dla ich życia ma ikona Matki Bożej Częstochowskiej.

 

Ogłoszenia duszpasterskie na Dwudziestą Niedzielę Zwykłą
20 sierpnia 2023 r. 

 1. W poniedziałek jest wspomnienie św. Piusa X, we wtorek NMP Królowej, w czwartek święto św. Bartłomieja, w sobotę uroczystość NMP Częstochowskiej.
 2. W sobotę dnia 9 września zachęcamy do udziału w Rajdzie Rowerowym szlakiem Jana Pawła II na Wrzosy.  Zapisy w zakrystii.
 3. W naszej diecezji działa Bursa Caritas dla młodzieży męskiej uczęszczającej do szczecineckich szkół średnich. Jest to miejsce, w którym młodzi otrzymują nie tylko nocleg i pełne wyżywienie, ale także opiekę, wychowanie, wsparcie w rozwoju, dobry domowy klimat. Informacje można uzyskać pod nr telefonu 518961005. Rekrutacja odbywa się drogą internetową: www.bursa.szczecinek.caritas.pl .
 4. Bóg zapłać za składane ofiary na cele parafialne i na seminarium duchowne oraz za ofiary złożone dzisiaj po Mszy św. do puszki na cele charytatywne.
 5. W ubiegłą niedzielę do puszki na cele remontowe złożono 1.770 zł, a we wtorek na Słowenię 1.160 zł.
 6. Dziękuję tym, którzy sprzątali kościół w sobotę. W najbliższy piątek na 19.30 proszę o posprzątanie kościoła mieszkańców ul. Wojska Polskiego 37 i innych chętnych.
 7. Wypoczywającym na urlopach i wakacjach życzę owocnego przeżycia tego czasu i dobrego wypoczynku. Solenizantom i Jubilatom składam życzenia zdrowia i radości.
 8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego (10 zł). Dzisiaj m.in.: Jak pokonać małżeński kryzys? Wspólnota Cenacolo – co dalej po narodzinach dla nieba matki Elviry? Internetowe łańcuszki modlitewne, nauczanie suspendowanych kapłanów. Dlaczego tak łatwo dajemy się nabrać?

 

Ogłoszenia duszpasterskie na Dziewiętnastą Niedzielę Zwykłą
13 sierpnia 2023 r. 

 1. Dzisiaj przypada wspomnienie bł. ks. Michaela McGivney’a – założyciela Rycerzy Kolumba. Wyrażam wdzięczność wobec Rycerzy Kolumba za ich zaangażowanie w troskę o życie Kościoła i naszej parafii.
 2. Dzisiaj na godz. 20.30 zapraszam na nabożeństwo fatimskie i procesję z kościoła pw. św. Michała do naszego kościoła.
 3. W poniedziałek jest wspomnienie św. Maksymiliana.
 4. We wtorek jest Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Msze św. jak w niedzielę. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Katedrę Koszalińską. W tym roku jest to Dzień Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią, która zmaga się ze skutkami jednej z największych powodzi ostatnich dekad. We wtorek ofiary do puszki na Słowenię. Po każdej Mszy świętej błogosławieństwo kwiatów i ziół. O 11.30 będzie sprawowana Msza św. zamówiona przez działkowców w intencji dziękczynnej za zebrane tegoroczne plony oraz o błogosławieństwo Boże. W tym dniu zachęcamy do wyjazdu we własnym zakresie na 27. Diecezjalną Pielgrzymkę Rodzin do Sanktuarium na Górze Chełmskiej (11.00 różaniec, 12.00 Msza św. i piknik rodzinny). Tematem pielgrzymki będzie: Świętość w Rodzinie. Przykład Rodziny Ulmów.
 5. W czwartek jest wspomnienie św. Jacka.
 6. Dziękuję tym, którzy włączyli się do akcji Caritas Tornister pełen uśmiechów.
 7. Bóg zapłać za składane ofiary na cele parafialne i na seminarium duchowne, także za ofiary złożone dzisiaj po Mszy św. do puszek na dalsze prace remontowo-konserwatorskie przy oknach z naszego kościoła parafialnego. W przyszłą niedzielę po Mszy św. będzie zbiórka do puszki na cele charytatywne.
 8. Dziękuję tym, którzy sprzątali kościół w sobotę. W najbliższy piątek na 19.30 proszę o posprzątanie kościoła mieszkańców ul. Wojska Polskiego 39 i innych chętnych.
 9. Wypoczywającym na urlopach i wakacjach życzę owocnego przeżycia tego czasu i dobrego wypoczynku. Solenizantom i Jubilatom składam życzenia zdrowia i radości.
 10. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego (10 zł). Dzisiaj m.in.: Jak zrozumieć nastolatków? Z czego wynikają nieporozumienia między nastolatkami i ich rodzicami? oraz Podsumowanie Światowych Dni Młodzieży.

 

Ogłoszenia duszpasterskie na Święto Przemienienia Pańskiego
6 sierpnia 2023 r. 

 1. W poniedziałek jest wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego – patrona Rycerzy Kolumba z naszej parafii. Dlatego dzisiaj przed Mszą św. Rycerze rozdają obrazki tego błogosławionego, a na godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo Godziny Miłosierdzia. Towarzyszyć nam będą rozważania bł. Edmunda. W poniedziałek o 8.00 będzie Msza św. w intencji członków tego Bractwa.
 2. We wtorek jest wspomnienie św. Dominika, w środę św. Teresy Benedykty od Krzyża, w czwartek święto św. Wawrzyńca, w piątek wspomnienie św. Klary, w przyszłą niedzielę błog. Michaela McGivney’a – założyciela Rycerzy Kolumba.
 3. Wspólnota Różańca Rodziców za Dzieci zaprasza w poniedziałek na godz. 18.30 na modlitwę różańcową i na Mszę św. w intencji dzieci o trwanie w wierze i trzeźwości. Chętnych zapraszamy do dołączenia do tej wspólnoty i modlitwy
 4. W przyszłą niedzielę na 20.30 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie i procesję z kościoła pw. św. Michała do naszego kościoła.
 5. Dnia 15 sierpnia zachęcamy do wyjazdu we własnym zakresie na 27. Diecezjalną Pielgrzymkę Rodzin do Sanktuarium na Górze Chełmskiej (11.00 różaniec, 12.00 Msza św. i piknik rodzinny). Tematem pielgrzymki będzie: Świętość w Rodzinie. Przykład Rodziny Ulmów.
 6. Osoby chętne mogą włączyć się do akcji Caritas Tornister pełen uśmiechów. W tym roku wspieramy dzieci z ubogich rodzin z Ukrainy, Litwy i Białorusi, kupując rzeczy do wyprawki szkolnej i przynosząc je do kościoła. Akcja trwa do najbliższej środy.
 7. Bóg zapłać za składane ofiary na cele parafialne i na seminarium duchowne.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. będzie można złożyć ofiary do puszki na prace remontowo-konserwatorskie przy kolejnych oknach naszego kościoła parafialnego.
 9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła tym, którzy sprzątali kościół w sobotę. W piątek na 19.30 prosimy o posprzątanie kościoła mieszkańców ul. Wojska Polskiego z bloku 41 i innych chętnych.
 10. Solenizantom i Jubilatom, wszystkim Parafianom i Gościom, szczególnie chorym życzymy pokoju serca i wielu łask wypływających z Miłosiernego Serca Jezusa.
 11. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego (10 zł).

KRONIKA ŻAŁOBNA. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: śp. Maria Sobolewska (ur. 1927 r.) i Czesława Markowska (1953 r.). Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie….

 

Ogłoszenia duszpasterskie na Siedemnastą Niedzielę Zwykłą
30 lipca 2023 r. 

 1. W poniedziałek jest wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, we wtorek św. Alfonsa Marii Liguoriego, w środę Odpust Porcjunkuli za nawiedzenie kościoła parafialnego, w piątek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, w przyszłą niedzielę święto Przemienienia Pańskiego.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek i piątek z okazją do Spowiedzi św. od godz. 18.00. W tym tygodniu odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. W sobotę po Mszy św. o 8.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 3. Msza św. w Górznej w piątek o 16.30. Spowiedź święta od 16.00.
 4. W przyszłą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo Godziny Miłosierdzia na 15.00.
 5. Osoby chętne mogą włączyć się do akcji Caritas Tornister pełen uśmiechów. W tym roku wspieramy dzieci z ubogich rodzin z Ukrainy, Litwy i Białorusi, kupując rzeczy do wyprawki szkolnej i przynosząc je do kościoła. Akcja trwa do 9 sierpnia.
 6. Z radością pragniemy poinformować, że w piątek otrzymaliśmy oficjalne pismo z UGiM Jastrowie, iż wniosek o dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków złożony przez GiM Jastrowie z przeznaczeniem na realizację inwestycji: Konserwacja i restauracja oszklenia witrażowego w otworach okiennych nawy na wysokości empor wraz z montażem oszklenia ochronnego w kościele pw. NMP Królowej Polski w Jastrowiu został zakwalifikowany przez Prezesa Rady Ministrów do otrzymania Promesy inwestycyjnej do kwoty 150.000 zł. Dziękujemy za okazaną pomoc i zaangażowanie.
 7. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Złotowie poszukuje osób chętnych do pełnienia funkcji rodzin zastępczych dla dzieci pozbawionych odpowiedniej opieki rodziców (informacja tel. 509346548).
 8. We wtorek ze Skrzatusza wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Odbywa się również duchowe pielgrzymowanie w ramach tzw. Złotej Grupy. W zakrystii można zapisać swoje intencje, które zostaną zaniesione przed oblicze Maryi w Częstochowie. Ofiary złożone przy tej okazji służyć będą organizacji pielgrzymki.
 9. Parafianom i Gościom serdecznie dziękujemy za życzliwość, modlitwy, ofiary. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszki na cele charytatywne w kwocie 710 zł. Dziękujemy tym, którzy sprzątali kościół w sobotę. W najbliższy piątek na 19.30 prosimy o posprzątanie kościoła mieszkańców ul. Wojska Polskiego z bloku 43 oraz innych chętnych.
 10. Solenizantom i Jubilatom, wszystkim Parafianom i Gościom, szczególnie chorym życzymy pokoju serca i wielu łask wypływających z Miłosiernego Serca Jezusa.
 11. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego (10 zł).

KRONIKA ŻAŁOBNA. W ostatnim tygodniu do wieczności odszedł: śp. Józef Surmicki (ur. 1950 r.). Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…