Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na 28. Niedzielę Zwykłą

13.10.2019 r.

 

 1. Dzisiaj w naszej parafii odbywa się Kanoniczna Wizytacja Ks. Biskupa Edwarda Dajczaka (z wyjątkiem godz. 8.00). Ksiądz Biskup będzie sprawował Mszę św. o 13.00. Dziękujemy ks. Biskupowi za obecność, modlitwę w intencji naszej wspólnoty i wygłoszone Słowo Boże. Na godz. 00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, a szczególnie wszystkie parafialne grupy modlitewne. O godz. 16.00 ks. Biskup spotka się na plebanii z Parafialnym Zespołem Synodalnym i Katechetami.
 2. W środę przypada rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na stolicę Piotrową. Dzisiaj w całej Polsce przeżywamy XIX Dzień Papieski pod hasłem: Wstańcie! Chodźmy! Bóg zapłać za ofiary złożone po Mszy św. do puszek na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 3. Dzisiaj zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie do kościoła pw. św. Michała na godz. 20.30, a o 21.00 wyruszy procesja do naszego kościoła.
 4. Rodzice młodzieży VII kl. zgłaszają swoją młodzież w poczet przygotowujących się do przyjęcia Bierzmowania jeszcze w czwartek 16.00–17.00 lub w sobotę 9.30–10.30.
 5. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie na 17.30. W Górznej różaniec o godz. 17.30, a w niedzielę o 9.30. W czwartek zapraszamy na Adorację Pana Jezusa od 17.00.
 6. Ministrantów i tych, którzy chcą zostać ministrantami zapraszamy w sobotę na godz. 9.30 do kościoła. Spotkanie scholi dziecięcej w sobotę o 11.00 w salce, a scholi młodzieżowej powyżej kl. VI o godz. 18.00.
 7. Od soboty 19.X. godz. 17.30 do soboty 26.X. godz. 8.30 w naszej parafii będziemy przeżywać Peregrynację obrazu Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan. Po Mszy św. w przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiary do puszki na prześladowanych chrześcijan. Akcji patronują Rycerze Kolumba. Uczestnikom peregrynacji i wszystkim darczyńcom rozdawać będziemy obrazki z ikoną Matki Bożej i tekstem modlitwy w intencji prześladowanych chrześcijan. Spotkanie Rycerzy Kolumba odbędzie się we wtorek po Mszy św. o 18.00 na plebanii.
 8. Od przyszłej niedzieli będziemy mogli włączyć się do akcji Caritas: Zapałka nie ogrzeje, pomagając w zakupie opału na zimę dla osób najbardziej potrzebujących.
 9. Przy wyjściu z kościoła można wziąć kartki wypominkowe. Na kartkach wypiszemy również nazwę ulicy, przy której mieszkamy i numer bloku. Kartki będą podzielone według ulic na poszczególne dni tygodnia. Można je składać na tacę lub w zakrystii.
 10. Dziękujemy za przynoszenie zniczy, które młodzież z KSM oraz harcerze i zuchy ze Szczepu Gniazdo Accipitridae zapalą na opuszczonych grobach.
 11. W parafii pw. św. Michała są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Kalisza i Częstochowy w dniach 26-27 października.
 12. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i na WSD. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali przy sprzątaniu całego kościoła, przy sprzątaniu salek katechetycznych oraz terenu przy plebanii. Bóg zapłać. W piątek na godz. 18.30 prosimy o posprzątanie kościoła mieszkańców Wojska Polskiego 53.
 13. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy życzenia zdrowia i radości.
 14. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego. W nim m.in.: O inspirowanych głęboką wiarą mozaikach jezuity Marko Rupnika, które zachwycają, ponieważ dotykają serca Ewangelii; O aktualności myśli właśnie kanonizowanego kard. Newmana; Na czym polega niemiecka tzw. droga synodalna. Do nabycia także Kalendarz diecezjalny na 2020 rok (10 zł).