Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na Drugą Niedzielę Adwentu

9 grudnia 2018r.

 1. W ubiegłą niedzielę rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżywamy go pod hasłem: „W mocy Ducha Świętego”.
 2. Zapraszamy do uczestnictwa w rekolekcjach od 15 do 18 grudnia. Rekolekcje będzie prowadził Piotr Flis, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP z Łubowa.
 3. Dzisiaj o godz. 11.30 będzie poświęcenie medalików dla dzieci klas III.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone po Mszy św. do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za tydzień będzie zbiórka do puszek na cele parafialne.
 5. W okresie adwentu zapraszamy na Roraty: od poniedziałku do piątku na 6.45, a w soboty na 8.00. Od poniedziałku do piątku po roratach zapraszamy wszystkie dzieci na poczęstunek i ciepłą herbatę do salki. Dziękujemy za okazywaną pomoc w salce w przygotowaniu poczęstunku dla dzieci. Roraty w Górznej w środę i piątek o 16.30.
 6. Siostry Zakonne rozprowadzają opłatki świąteczne. Składane przez nas ofiary są wyrazem naszej wdzięczności za ofiarną pracę Sióstr w naszym mieście. Oprócz Sióstr nikt nie jest upoważniony do rozprowadzania opłatków w naszej parafii.
 7. W każdą środę o 17.30 jest Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i św. Maksymiliana, a w każdy czwartek od 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do Spowiedzi św.
 8. W czwartek Msza św. wotywna o Duchu Św. z modlitwą w intencji Diecezji i Synodu. Po Mszy zapraszamy członków Parafialnego Zespołu Synodalnego na spotkanie do salki.
 9. W czwartek na godz. 20.00 zapraszamy na Fatimską modlitwę różańcową.
 10. Dziękujemy ofiarodawcom i kierownictwu sklepów za włączenie się do akcji Caritas prowadzonej w sklepach spożywczych na terenie naszej parafii oraz w sklepie Biedronka dotyczącej zbiórki żywności z przeznaczeniem dla rodzin i osób samotnych znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, które nie dostały się do programu żywności z UE.
 11. Każda rodzina w duchowej solidarności z potrzebującymi może zaopatrzyć się w świece Caritasu (po 5 zł lub 15 zł), które stanowią Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 12. Parafia pw. św. Michała organizuje wyjazd na Adwentowe Czuwanie Młodych do Piły w piątek o godz. 18.00 przy Orle. Zapisy w sąsiedniej parafii (przejazd darmowy).
 13. Bóg zapłać za składane ofiary, także na seminarium duchowne. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Konopnickiej od 49 do 31 L. W najbliższy piątek na 18.30 prosimy mieszkańców ulicy Konopnickiej od 52 do 71.
 14. Zachęcamy do zakupu GN (5 zł), Kalendarza (10 zł) oraz książki kan. Wł. Derynga: Modlitwa i Krzyż (10 zł). W GN m.in.: Czym jest niepokalane poczęcie i w jaki sposób formował się ten dogmat Kościoła? Małe cuda są po coś, czyli niezwykła historia niewidomej kobiety, która zaadoptowała niewidomą i niesłyszącą dziewczynkę z Indii; O marnowaniu jedzenia, które stało się wielkim problemem również w Polsce.
 15. W czwartek imieniny obchodzi siostra Lucencja, przełożona Sióstr Opatrzności Bożej, katechetka w naszej parafii w Szkole Podstawowej. Msza św. w intencji Siostry będzie sprawowana w czwartek o godz. 6.45. Siostrze Lucencji oraz wszystkim Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i błogosławieństwa Bożego.