Ogłoszenia duszpasterskie

 

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Najświętszej Trójcy
4 czerwca 2023 r. 

 1. W dzisiejszej uroczystości w sposób szczególny chcemy oddać cześć tajemnicy Boga w Trójcy Świętej Jedynego. Ta Uroczystość jest Patronalnym Świętem Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej. Otoczmy naszą modlitwą Siostry Zakonne.
 2. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w tym dniu o 8.00, 10.00, 11.00 i 18.00, w Górznej o 9.30. Prosimy o przygotowanie ołtarzy oraz udekorowanie domów. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów, dzieci I Komunijne prosimy o uczestniczenie w strojach liturgicznych. W tym roku procesja wyrusza z naszego kościoła po Mszy św. o 11.00, czyli około 11.45. Zakończenie procesji przy kościele św. Michała błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, a następnie Msza św. w kościele pw. św. Michała. Po Bożym Ciele – oktawa – procesja wokół kościoła po nabożeństwie. Pod chórem jest przygotowany karton, do którego można wkładać z naszych ogródków i domów płatki kwiatów do sypania.
 3. Biskup Zbigniew udzielił wszystkim Wiernym Diecezji dyspensy od obowiązku zachowania w najbliższy piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia.
 4. W czerwcu zapraszamy na nabożeństwa z Litanią do Najśw. Serca PJ na 17.30.
 5. Spotkanie scholi w poniedziałek o 17.30 w salce.
 6. Bóg zapłać za troskę o kościół, za składane ofiary na cele parafialne i na seminarium. Dzisiaj po Mszach św. można nabyć ciasto przygotowane przez ministrantów i ich rodziców oraz złożyć ofiarę na wakacyjny wyjazd formacyjny dla nich. Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiary do puszki na cele remontowe.
 7. Dziękujemy tym, którzy w sobotę sprzątali kościół. W najbliższy piątek na godz. 18.30 prosimy o posprzątanie kościoła mieszkańców Wojska Polskiego 14 i 57.
 8. Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia z darem modlitwy. Chorym życzymy zdrowia. Wszystkim życzymy: niech błogosławieństwo Trójjedynego Boga wspomoże nas w postępowaniu według danej nam łaski wiary.
 9. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym (10 zł) polecamy m. in. rozmowę z osobistym sekretarzem papieża Benedykta XVI oraz smutny artykuł opisujący stan wiedzy historycznej Polaków i wskazujący na wynikające z tego konsekwencje.

KRONIKA ŻAŁOBNA. W ostatnim tygodniu do wieczności odszedł: śp. Jerzy Czechowski (ur. 1956 r.). Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie….

 

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
28 maja 2023 r. 

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Św. Pozostał tydzień do Niedzieli Trójcy Św. do spełnienia przykazania kościelnego o Komunii św. wielkanocnej. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty.
 2. W poniedziałek przypada Święto NMP Matki Kościoła, w środę Święto Nawiedzenia NMP (odpust w Tarnówce), w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę Karola Lwangi i Towarzyszy.
 3. Do środy zapraszamy na nabożeństwa maryjne, a od czwartku na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa na godz. 17.30.
 4. W tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi św. w czwartek i piątek od 17.00 z adoracją Najświętszego Sakramentu (w Górznej w piątek od 16.00). Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek (ks. Stanisław) i w sobotę (ks. Wojciech). W sobotę o 8.00 Msza św. i zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 5. Spotkanie scholi w poniedziałek o 16.30 w salce.
 6. Dzieci I Komunijne i rocznicowe z Górznej zapraszamy do udziału w tzw. białych niedzielach (czyli w stroju komunijnym) do 18 czerwca.
 7. Biskup Zbigniew Zieliński z radością zaprasza diecezjan w najbliższą sobotę o 11.00 do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Bobolicach. W tym dniu trzech kleryków  naszego seminarium  przyjmie  święcenia diakonatu.
 8. Bóg zapłać za troskę o kościół, za składane ofiary na cele parafialne i na seminarium. W ubiegłą niedzielę na cele charytatywne złożono 628 zł. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie można nabyć ciasto przygotowane przez ministrantów i ich rodziców oraz złożyć ofiarę na wakacyjny wyjazd formacyjny dla ministrantów.
 9. Dziękujemy tym, którzy w sobotę sprzątali kościół. W najbliższy piątek na godz. 18.30 prosimy o posprzątanie kościoła mieszkańców ul. Wojska Polskiego 59.
 10. Solenizantom i Jubilatom, wszystkim Parafianom i Gościom, szczególnie chorym życzymy pokoju serca i wielu łask wypływających z Miłosiernego Serca Jezusa.
 11. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym (10 zł) polecamy artykuł o nowym sanktuarium na Bachledówce – związanym z bł. kard. Wyszyńskim oraz odpowiedź na pytanie o znaczenie sformułowania z Koronki do Miłosierdzia Bożego o ofiarowaniu Bogu Ciała i Krwi, Duszy i Bóstwa Jezusa Chrystusa.

KRONIKA ŻAŁOBNA. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszła: śp. Lucyna Kozłowska (ur. 1951 r.). Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie….

 

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
21 maja 2023r. 

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Za tydzień Zesłanie Ducha Świętego. W piątek rozpoczęliśmy Nowennę przed tą Uroczystością. Pozostały jeszcze dwa tygodnie do Niedzieli Trójcy Św. do spełnienia przykazania kościelnego o Komunii św. wielkanocnej.
 2. Dzisiaj Uroczystość Rocznicy I Komunii św. w Jastrowiu o 11.30 i I Komunia św. w Górznej o 10.00 (do 18 czerwca Białe Niedziele), a za tydzień Rocznica w Górznej.
 3. W maju zapraszamy na nabożeństwa maryjne na godz. 17.30, w Górznej na 18.00, a w środę i niedzielę kwadrans przed Mszą św.
 4. W środę przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, w piątek św. Filipa Neri, w przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 5. W sobotę o 9.15 organizujemy wyjazd autokarem na Diecezjalny Dzień Dziecka do Skrzatusza. Powrót ok. 16.30. Koszt 15 zł. Zapisy w zakrystii lub u katechetów.
 6. Bóg zapłać za troskę o kościół, za składane ofiary na cele parafialne i na seminarium. W ubiegłą niedzielę na cele remontowe złożono 1.780 zł. Bóg zapłać. Dzisiaj po Mszy św. do puszki możemy wesprzeć cele charytatywne. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzicom dzieci rocznicowych. W najbliższy piątek na godz. 18.30 prosimy o posprzątanie kościoła mieszkańców Słonecznej i Granicznej.
 7. Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia z darem modlitwy. Wszystkim życzymy zdrowia i wszelkich potrzebnych łask od Boga.

Dzisiaj w Gościu Niedzielnym (10 zł) polecamy m. in. artykuł o wniebowstąpieniu Pańskim jako nowej formie obecności Jezusa pośród swoich uczniów. Chrystus żyje i wciąż działa w Kościele poprzez swojego Ducha.

 

Ogłoszenia duszpasterskie na Szóstą Niedzielę Wielkanocy
14 maja 2023r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość I Komunii św. o godz. 11.00. Od poniedziałku do piątku (oprócz wtorku) zapraszamy dzieci i ich rodziny na tzw. biały tydzień na godz. 17.30 na nabożeństwo i Mszę świętą. W przyszłą niedzielę I Komunia św. w Górznej o 10.00 (Spowiedź w piątek od 16.00). Rocznica I Komunii św. w k-le parafialnym będzie za tydzień o 11.30. Próba w kościele w środę o 15.30. Spowiedź św. w czwartek od 15.30.
 2. Ksiądz Biskup Zbigniew Zieliński udzieli Sakramentu Bierzmowania przygotowanej młodzieży we wtorek podczas Mszy św. o godz. 16.00. O 15.30 młodzież uczestniczy w nabożeństwie majowym. W tym dniu nie będzie Mszy św. o 18.00.
 3. Wdzięczny Bogu za dar nowych powołań, Biskup Zbigniew Zieliński z radością zaprasza diecezjan w najbliższą sobotę o 11.00, do koszalińskiej katedry, na  święcenia  prezbiteratu,  które  przyjmie czterech  diakonów  naszej  diecezji. Zaś w  sobotę  3  czerwca  o 11.00, w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w  Bobolicach,  trzech kleryków  naszego seminarium  przyjmie  święcenia diakonatu.
 4. W naszej diecezji każda parafia ma wyznaczony jeden dzień w roku na całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu. Ten dzień w naszej parafii przypada dzisiaj. Dziękujemy Bogu za dar Eucharystii. Adoracja będzie od 13.00 do 18.00 i od 19.00 do 24.00. Aby zachować ciągłość zapraszamy: od 13.00 IV Różę ŻR, od 14.00 III Różę ŻR, od 15.00 II Różę ŻR, od 16.00 I Różę ŻR, od 17.00 Caritas, od 19.00 Rodziny Szensztackie, od 20.00 Radę Parafialną i RPSK, od 21.00 Różaniec Rodziców za Dzieci, od 22.00 pierwszą grupę Rycerzy Kolumba, od 23.00 drugą grupę Rycerzy Kolumba. Wszystkich pozostałych zapraszamy według uznania w dogodnym czasie.
 5. W maju zapraszamy na nabożeństwa ku czci NMP ze śpiewem Litanii Loretańskiej na 17.30. W Górznej kwadrans przed Mszą św., w pozostałe dni o godz. 18.00.
 6. We wtorek przypada Święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. W przyszłą niedzielę jest Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 7. XVII Rajd Śladami JP2 Rurzyca 2023 jako spływ kajakowy i rajd rowerowy organizowany przez UGiM Jastrowie odbędzie się w sobotę. Start trasy rowerowej przy kościele o 8.30, rozpoczęcie trasy kajakowej przy parkingu w Trzebieszkach o 7.45. Msza św. o godz. 11.00 przy „Kamieniu Papieskim”. Bliższe informacje na stronie internetowej Urzędu i pod numerem telefonu 692 491 335.
 8. W sobotę 27 maja organizujemy wyjazd autokarem na Diecezjalny Dzień Dziecka do Skrzatusza. Koszt 15 zł. Zapisy w zakrystii lub u katechetów.
 9. Bóg zapłać za troskę o kościół, za składane ofiary na cele parafialne i na seminarium. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj po Mszy św. do puszki na cele remontowe – renowację kolejnych okien. W przyszłą niedzielę puszka na cele charytatywne. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzicom dzieci I-komunijnych. W najbliższy piątek na godz. 18.45 prosimy rodziców dzieci rocznicowych o posprzątanie kościoła.
 10. Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia z darem modlitwy. Wszystkim życzymy zdrowia i wszelkich potrzebnych łask od Boga.
 11. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym (10 zł) m.in. o tym, że Kościół marzeń już istnieje, o pokucie, która decyduje o losach świata, i o przesłaniu św. Stanisława dla współczesnych Polaków.

KRONIKA ŻAŁOBNA. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: śp. Czesław Syska (ur. 1949 r.) i Paweł Prokopowicz (1987 r.). Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie….