Duszpasterze

Obecni duszpasterze

Ksiądz Proboszcz Stanisław Łącki

wyświęcony 9 czerwca 1987 roku,  ustanowiony 1 sierpnia 2009 roku

Ksiądz Wikariusz Andrzej Kaleta

wyświęcony 28 maja 2005 roku, ustanowiony 25 sierpnia 2014 roku


Księża zamieszkujący na terenie naszej parafii:
ks. Ryszard Czarnecki i ks. kanonik Władysław Deryng

Poprzedni proboszczowie

  • (1975 – 1982) ks. Stanisław Szczepan (rektor wikariatu)
  • (1982 – 2002) ks. Kanonik Władysław Deryng (pierwszy proboszcz po erygowaniu parafii w 1982 roku)
  • (2002 – 2005) ks. Józef Domińczak
  • (2005 – 2006) ks. Jerzy Ruszkowski
  • (2006 – 2009) ks. Józef Kwieciński

Poprzedni wikariusze

  • (1982 – 2005) śp. ks. Antoni Czernuszewicz (+22 IX 2005r.)
  • (2005) ks. Piotr Osiński
  • (2005 – 2006) ks. Krzysztof Stefan
  • (2006 – 2008) ks. Jarosław Rynowiecki
  • (2008 – 2012) ks. Adam Nowak
  • (2012 -2014) ks. Radosław Występski

Księża pochodzący z naszej parafii

  • ks. Andrzej Żołyniak
  • ks. Rafał Figiel
  • ks. Sylwester Warzyński
  • ks. Tomasz Roda
  • ks. Marcin Wolanin
  • ks. Jacek Dziadosz
  • ks. Norbert Kacprzak SJ
  • ks. Marek Kruszyński SJ
  • ks. Sebastian Maciuszko

Osoby posługujące w naszej parafii

1) Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej:

  • siostra Maristella – przełożona domu Sióstr Opatrzności Bożej w Jastrowiu, katechetka, w parafii od sierpnia 2019 roku
  • siostra Mirella – zakrystianka, w parafii od września 2019 roku

Więcej o Zgromadzeniu na: www.providentia.pl

2) Szafarze Nadzwyczajni: Pan Stefan Lech posługujący od grudnia 1990 roku, pan Mariusz Ruta i pan Leszek Podhalicz..

Więcej o zadaniach Nadzwyczajnego Szafarza Komunii Świętej na stronie internetowej: www.kkbids.episkopat.pl


 

Dziękujemy za troskę o kościół.

Dziękujemy za SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA w piątki od godz. 18.30 (w wakacje w piątki o 19.30).

Kolejność przedstawia się następująco:

  1. Wojska Polskiego – blok nr 14 i 57
  2. Wojska Polskiego – blok nr 55
  3. Wojska Polskiego – blok nr 53
  4. Wojska Polskiego – blok nr 51
  5. Wojska Polskiego – blok nr 47, mieszkania od 1 do 26
  6. Wojska Polskiego – blok nr 47, mieszkania od 27 do 52
  7. Wojska Polskiego – blok nr 45, mieszkania od 1 do 26
  8. Wojska Polskiego – blok nr 45, mieszkania od 27 do 52
  9. Wojska Polskiego – blok nr 43
  10. Wojska Polskiego – blok nr 41
  11. Wojska Polskiego – blok nr 39
  12. Wojska Polskiego – blok nr 37
  13. Wojska Polskiego – blok nr 35
  14. Wojska Polskiego – blok nr 33
  15. Wojska Polskiego – domki jednorodzinne
  16. 1 Maja domki
  17. 1 Maja – blok nr 16 i 18
  18. Słowackiego – blok nr 17 i 19
  19. Słowackiego – blok nr 8 i 10
  20. Słowackiego (domki jednorodzinne), ul . Słowackiego – blok nr 12 i 14
  21. Grunwaldzka domki
  22. Grunwaldzka – blok nr 17
  23. Grunwaldzka – blok nr 18
  24. Narutowicza
  25. Świętojańska i Zaułek Świętojański
  26. Kruczkowskiego
  27. Kwiatowa i ul. Przemysłowa
  28. Miła i ul. Ogrodowa
  29. Brzozowa
  30. prawa cześć ulicy Mickiewicza (od nr 1 do końca w stronę wiaduktu i za wiaduktem)
  31. lewa  cześć ulicy Mickiewicza (od nr 43 w stronę wiaduktu)
  32. prawa część ulicy Konopnickiej (od 1 do 13)
  33. prawa część ulicy Konopnickiej (od 15 do końca do nr 31c)
  34. lewa  część ulicy Konopnickiej (od nr 49 do końca 31 L)
  35. lewa część ulicy Konopnickiej (od 71 do 52)
  36. Zygmunta III Wazy, Al. Wolności i ul. Poniatowskiego